محمود قاسم‌نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در مورد ثبت نام شوراهای اسلامی روستاها نیز اظهار کرد: ثبت‌نام از تاریخ ۱۶ فرودین آغاز خواهد شد و تا ۲۲ فروردین ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در مورد آخرین وضعیت انتخابات ۱۴۰۰ گفت: ۱۷۵۳ نفر در سطح ۵۳ شهر استان گیلان برای انتخابات شورای شهر ثبت نام کرده‌اند.

محمود قاسم‌نژاد اظهار داشت: در حال حاضر هیات‌های اجرایی در حال بررسی صلاحیت داوطلبین عضویت در شوراهای اسلامی شهر هستند.

بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی تا تاریخ ۲۱ فرودین انجام می‌گیرد

وی گفت: بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی تا تاریخ ۲۱ فرودین انجام می‌گیرد و پس از آن اسامی به هیات نظارت شهرستان‌های ارسال خواهد شد.

قاسم‌نژاد در مورد وضعیت آن دسته از داوطلبین که صلاحیت آن‌ها و هیات‌های اجرایی تایید نشده، اظهار کرد: افرادی که در مراکز شهرستان‌ها صلاحیت‌شان تایید نشود فرصت دارند که مراتب اعتراض خود را به هیات نظارت استان اعلام کنند.

وی ادامه داد: در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر چنانچه تایید صلاحیت برای داوطلبین صورت نگیرد می‌توانند به هیات مرکزی نظارت انتخابات شوراها که در تهران مستقر است درخواست اعتراض داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: در انتخابات پیش رو با توجه به افزایش ۱۰ درصدی صندوق‌ها دست اندرکاران انتخابات اعم از اجرایی، انتظامی و بازرسی به بالغ بر ۶۰ هزار نفر رسیده‌اند.

در آستانه اشرفیه تا کنون ۱۷ نفر به صورت حضوری و غیر حضوری ثبت نام کردند

قاسم‌نژاد در مورد انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در آستانه اشرفیه تا کنون ۱۷ نفر به صورت حضوری و غیر حضوری ثبت نام کردند که نام‌نویسی ۱۰ نفر قطعی شده است و ۷ نفر در حال تکمیل مدارک هستند.

وی در مورد ثبت نام شوراهای اسلامی روستاها نیز اظهار کرد: ثبت‌نام از تاریخ ۱۶ فرودین آغاز خواهد شد و تا ۲۲ فروردین ادامه خواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در مورد صندوق‌های رای، گفت: به طور کلی ۱۰ درصد افزایش صندوق داریم اما هیات‌های اجرایی اختیار دارد که از میزان افزایش در شعبات و روستاها صندوق سیار در نظر بگیرند.

  • منبع خبر : دیارمیرزا