حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری با همراهی سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان و احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از آب بندان‌های بخش لشت نشا بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری با همراهی سیدمهدی فلاح میری دادستان مرکز استان گیلان و احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از آب بندان‌های بخش لشت نشا بازدید کرد.

احمد آقایی در این بازدید، آب بندان‌ها را مهمترین منبع ذخیره آب برای کشاورزان دانست و اظهار داشت: آب بندان‌های متعددی در بخش لشت نشا وجود دارد که طی بررسی‌های به عمل آمده اشخاصی قصد واگذاری و فروش آن‌ها را دارند.

وی با تاکید بر اینکه آب بندان‌ها در سراسر استان گیلان به تامین آب کشاورزی اختصاص دارند، تصریح کرد: دستگاه قضایی به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری آب بندان‌ها را نخواهد داد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از عزم دستگاه قضایی و مدیران دستگاه‌های مسئول برای احیا و بهسازی آب بندان‌ها خبر داد و گفت: ماهیت آب بندان از ادوار گذشته، ذخیره آب برای کشاورزان منطقه بوده و استفاده از آن تحت هر عنوان دیگر مانند پرورش آبزیان یا محل گردشگری ممنوع است.

آقایی با اشاره به مساحت ۱۰۵ و ۲۴ هکتاری دو آب بندان در روستاهای لیچاه و کردخیل لشت نشا اظهار امیدواری کرد: با مدیریت دستگاه قضایی و تدبیر متولیان امر این آب بندان‌ها احیا شده تا در راستای منافع کشاورزان از این ذخایر آبی بهره برداری شود.