دکتر فلاح با اشاره به اینکه هزار و ۱۳۵ نفر افراد بالای ۸۰ سال در بخش داریم، اظهار داشت: در روز پنجشنبه ۴۰ نفر، شنبه ۴۰ نفر، یکشنبه ۸۰ نفر و امروز (دوشنبه) ۱۰۰ نفر را واکسن زدیم که روند رو به رشد را نشان می‌دهد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

اختصاصی پایگاه خبری لشت نشا خبر، دکتر مهدی فلاح، رییس مرکز بهداشت بخش لشت نشا در گفتگوی اختصاصی با «لشت نشا خبر» از تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۸۰ سال بخش لشت نشا خبر داد و افزود: از روز پنجشنبه (نهم اردیبهشت) تزریق واکسن کرونا به افرادی بالای ۸۰ سال بخش لشت نشا آغاز شده است و همچنان ادامه دارد و از هفته آتی نوبت به سایر رده‌های سنی هم خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه خانه بهداشت روستایی با واجدین شرایط تزریق واکسن تماس می‌گیرند و روز و ساعت حضور آن‌ها در مرکز بهداشت لشت نشا را به آن‌ها اعلام می‌کنند، گفت: افراد واجد شرایط با در دست داشتن کارت ملی خود در ساعت مقرر به مرکز بهداشت لشت نشا مراجعه کرده و واکسن خود را تزریق می‌کنند.

مردم از مراجعه بدون هماهنگی به مرکز بهداشت خودداری کنند

دکتر فلاح با تأکید بر اینکه مردم از مراجعه بدون هماهنگی به مرکز بهداشت و خانه‌های بهداشت روستایی خودداری کنند، اظهار کرد: ما به تعداد افرادی که اعلام شده است واکسن دریافت می‌کنیم و تنها می‌توانیم به افرادی که از قبل به آن‌ها اطلاع‌رسانی شد، واکسن تزریق نماییم.

رییس مرکز بهداشت بخش لشت نشا همچنین ادامه داد: واکسن‌های کرونا دارای زنجیره سرد خاصی هستند و باید در شرایط مخصوص خود نگهداری شوند به همین علت است که تنها در مرکز بهداشت این تزریق صورت می‌گیرد و واکسن به خانه‌های بهداشت تحویل داده نمی‌شود.

فضای مرکز بهداشت لشت نشا محدود است | تجهیز سالن ورزشی تختی لشت نشا برای تزریق واکسن

وی با اشاره به اینکه فضای مرکز بهداشت لشت نشا محدود است، اظهار داشت: با صحبت‌هایی که با جناب آقای جم، بخشدار لشت نشا شد، قرار است با تجهیز سالن ورزشی تختی لشت نشا تزریق واکسن در این محل صورت گیرد تا این کار با سرعت و کیفیت بهتری انجام شود.

دکتر فلاح در گفتگو با «لشت نشا خبر» با بیان اینکه تست کرونا نیز در مرکز بهداشت لشت نشا صورت می‌گیرد، تصریح کرد: با این وجود اگر فرد کرونایی برای انجام تست در مرکز بهداشت حضور یابد احتمال انتقال ویروس به سایر مردم وجود دارد بنابراین بهتر از هرچه سریع‌تر سالن تختی برای تزریق واکسن آماده شود.

هزار و ۱۳۵ نفر افراد بالای ۸۰ سال در بخش لشت نشا داریم | تزریق واکسن کرونا به ۲۶۰ نفر در لشت نشا

رییس مرکز بهداشت بخش لشت نشا گفت: افرادی که واکسن به آن‌ها تزریق می‌شود همچنان باید مراقب خود باشند زیرا سریعا پس از تزریق واکسن، ایمنی بدن آن‌ها بالا نمی‌رود و حداقل یک تا دو ماه بعد ایمنی آن‌ها نسبت به ویروس به دست می‌آید.

وی با اشاره به اینکه هزار و ۱۳۵ نفر افراد بالای ۸۰ سال در بخش داریم، اظهار داشت: در روز پنجشنبه ۴۰ نفر، شنبه ۴۰ نفر، یکشنبه ۸۰ نفر و امروز (دوشنبه) ۱۰۰ نفر را واکسن زدیم که روند رو به رشد را نشان می‌دهد و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

دکتر فلاح همچنین تأکید کرد: هرکسی باید واکسن خودش را بزند و نمی‌توان نوبت تزریق واکسن خود را به فرد دیگری بدهند.

رییس مرکز بهداشت بخش لشت نشا با بیان اینکه خانواده افرادی که واکسن کرونا به آن‌ها تزریق می‌شود، نگران انتقال ویروس نباشند، گفت: دوز مشخصی از واکسن به این افراد تزریق می‌شود و به گونه‌ای نیست که ویروس به سایر افراد منتقل شود.

دکتر فلاح در گفتگو با «لشت نشا خبر» ادامه داد: به افرادی که واکسن را دریافت می‌کنند گفته می‌شود در صورت تب کردن از استامینوفن ساده استفاده کنند و در صورت بروز مشکلات حاد به مرکز بهداشت یا خانه‌های بهداشت روستایی مراجعه کنند.

تمامی واکسن‌های تزریقی در بخش لشت نشا، وارداتی هستند

وی با اشاره به اینکه تمامی واکسن‌های تزریقی در بخش لشت نشا، وارداتی هستند، اظهار کرد: اینطور که گفته شده است به امید خدا تا اواخر خرداد ماه واکسن ایرانی کرونا برای تزریق به دست ما خواهد رسید.

رییس مرکز بهداشت بخش لشت نشا در پایان با تأکید بر اینکه همکاران با تمام وجود و تلاش خود در حال انجام وظیفه هسنند، گفت: مردم با صبر و تحمل خود به ما در انجام این فعالیت کمک نمایند.

 

  • نویسنده : صابر عاشری لشت‌ نشائی