آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تایید وجود ویروس دلتا در شهرستان‌های قرمز و نارنجی گیلان اعلام کرد: برای کنترل ویروس، مهمترین راهکار اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تایید وجود ویروس دلتا در شهرستان‌های قرمز و نارنجی گیلان اعلام کرد: برای کنترل ویروس، مهمترین راهکار اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

آبتین حیدرزاده با حضور در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه بهداشت و درمان تابعه دانشگاه در شهرستان لنگرود، ضمن تایید وجود ویروس دلتا در استان گیلان، گفت: در شهرستان‌های قرمز و نارنجی گیلان، وجود ویروس دلتا تایید شده و روند افزایش بیماران سرپایی و بستری در سطح بیمارستان‌ها را شاهد هستیم. در این خصوص باید برای کنترل ویروس، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها را به طور جدی اجرا کنیم.

وی در ادامه از دریافت سهمیه واکسن از وزارت بهداشت در روز یکشنبه، بیستم تیرماه سال جاری خبر داد و افزود: همه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی (دانشگاه‌های سراسری و آزاد اسلامی) تا پایان هفته واکسینه می‌شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه اظهار داشت: همه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی در شهرستان‌های لنگرود، لاهیجان، آستارا، انزلی و رشت از ترم اول تا هفتم، طی یک هفته واکسن را دریافت خواهند کرد.

حیدرزاده در پایان با اشاره به اهمیت تکمیل واکسیناسیون گروه سنی بالای ۷۰ سال در سطح استان، تصریح کرد: علاوه بر دانشجویان علوم پزشکی، تمام سالمندان بالای گروه ۷۰ سال نیز در اولویت دریافت واکسن می‌باشند.