سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی رشت اظهار داشت: سارق سابقه‌دار با پیگیری سرنخ‌ها در بخش لشت‌ نشا این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی رشت گفت: سارق سابقه‌دار با پیگیری سرنخ‌ها در بخش لشت‌ نشا این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ محمود حافظی، مبارزه با سارقان و پیشگیری از وقوع سرقت را مهمترین اولویت کاری نیروی انتظامی عنوان و به تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس برای پیشگیری از وقوع جرایم اشاره کرد.

وی با بیان اینکه پس از وقوع چند فقره سرقت مختلف در بخش لشت‌ نشا، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت اظهار داشت: ماموران انتظامی با تحقیقات میدانی و پیگیری سرنخ‌ها، رد یک متهم سابقه‌دار را در این پرونده‌ها پیدا کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با اعلام اینکه با اقدامات صورت گرفته پاتوق متهم مورد نظر که یک قهوه‌خانه بود، شناسایی شد، افزود: ماموران انتظامی به این مکان اعزام و متهم را که به محض مشاهده پلیس قصد فرار داشت، دستگیر کردند.

این مقام انتظامی از اعتراف این فرد به ۲ فقره سرقت کابل برق، یک فقره سرقت از معابر و یک فقره سرقت مغازه خبر داد و گفت: سارق ۲۸ ساله پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ حافظی در پایان با تاکید بر توجه و رعایت هشدارها و توصیه‌های انتظامی در بحث پیشگیری از سرقت، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را بلافاصله از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.