سرهنگ حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۴ سارق مسافرکش‌نما در شهرستان بندرانزلی خبر داد و گفت: سارقان به ۱۴ فقره سرقت در یکی از استان‌های همجوار و بخش لشت‌ نشا اعتراف کردند.

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۴ سارق مسافرکش‌نما در شهرستان بندرانزلی خبر داد و گفت: سارقان به ۱۴ فقره سرقت در یکی از استان‌های همجوار و بخش لشت‌ نشا اعتراف کردند.

سرهنگ حسین حسن‌پور برقرای نظم و امنیت در جامعه را از اولویت‌های نیروی انتظامی عنوان کرد و اظهار داشت: امنیت محصول یک فرآیند جمعی است و به عنوان یک ضرورت همه مردم باید در این راستا به پلیس کمک کنند.

وی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر تردد مشکوک ۴ جوان در یک منزل ویلایی با ۲ دستگاه خودرو پراید و پیکان در شهرستان بندرانزلی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان بیان داشت: کارآگاهان آگاهی پس از شناسایی محل مورد نظر، پلاک خودروهای این افراد را استعلام که مشخص شد، اتومبیل پراید سرقتی است، افزود: با هماهنگی قضایی متهمان این پرونده که ۳ مرد و یک زن بودند، دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در بازرسی از منزل متهمان، ۲ قبضه سلاح سرد و وسایل سرقتی از قبیل ۸ دستگاه تلفن همراه، ۲ عدد ساعت مچی، ۲ عدد عینک، ۳ عدد انگشتر، ۱۱ عدد کارت شناسایی و بانکی، ۲ عدد شناسنامه، ۵ عدد کیف پول و کیف عابر بانک، ۲ دستگاه پخش خودرو، ۹ عدد سیم‌کارت، ۳ عدد مموری و یک عدد فلش کشف شد.

سرهنگ حسن‌پور با اعلام اینکه سارقان ۲۰، ۲۱، ۲۱ و ۲۵ساله در تحقیقات پلیس به ۸ فقره سرقت تحت پوشش مسافرکش، ۳ فقره سرقت خودرو و ۲ فقره سرقت موتورسیکلت در یکی از استان‌های همجوار و یک فقره سرقت خودرو در بخش لشت‌ نشا شهرستان رشت اعتراف کردند، افزود: سارقان با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

وی در پایان مهمترین هدف پلیس را جلب مشارکت عمومی در راستای پیشگیری از وقوع جرایم عنوان کرد و اذعان داشت: ارتقاء نظم و امنیت همواره در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد.