سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی رشت گفت: ۴ تن چوب قاچاق در بازرسی از یک دستگاه خودروی نیسان در بخش لشت نشا این شهرستان کشف شد.

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی رشت گفت: ۴ تن چوب قاچاق در بازرسی از یک دستگاه خودروی نیسان در بخش لشت نشا این شهرستان کشف شد.

سرهنگ محمود حافظی اظهار داشت: نیروی انتظامی با افراد سودجو و فرصت‌طلب که برای رسیدن به منافع مادی خود با آسیب زدن به طبیعت و محیط زیست، باعث هدر رفت منابع ملی می‌شوند، برخورد قاطع و قانونی می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی پس از قطع غیرمجاز درختان جنگلی در حال حمل آن‌ها در بخش لشت نشا هستند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه ماموران انتظامی با کنترل محورهای مواصلاتی سطح حوزه استحفاظی، خودرو نیسان مورد نظر را مشاهده و آن را متوقف کردند افزود: ۴ تن چوب قاچاق در بازرسی از این خودرو کشف شد.

این مقام انتظامی از تشکیل پرونده و معرفی متهم ۳۴ ساله در این راستا به مرجع قضایی خبر داد و اذعان داشت: چوب‌های کشف شده به اداره منابع طبیعی تحویل داده شد.

سرهنگ حافظی تصریح کرد: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۱۵۰ میلیون ریال برآورد کردند.

وی در پایان با بیان اینکه مبارزه بی‌امان و خستگی‌ناپذیر پلیس با قاچاقچیان و اخلالگران نظام اقتصادی به صورت مستمر ادامه دارد، حفاظت از منابع طبیعی را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان، مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.