جهانبخش جم گفت: اعضای شورای روستاها باید با پیگیری مطالبات از مسوولان با عقلانیت و تعامل سازنده عمل کنند و پیوسته در این مسیر توانایی و دانش خود را ارتقاء دهند.

اختصاصی پایگاه خبری لشت نشا خبر، جهانبخش جم، بخشدار لشت نشا در مراسم تحلیف و تعیین هیات رئیسه منتخبین ششمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای بخش لشت نشا با بیان اینکه توفیق و توانمندی شوراها در این است که ضمن اشراف بر نیازها و مسائل مهم محلی، آگاهی کافی نسبت به قوانین بالادستی و ضوابط مدیریت روستا داشته باشند، گفت: اعضای شورای روستاها باید با پیگیری مطالبات از مسوولان با عقلانیت و تعامل سازنده عمل کنند و پیوسته در این مسیر توانایی و دانش خود را ارتقاء دهند.

وی بر ضرورت اشراف بر قوانین و ضوابط حقوقی مرتبط با شورا و مدیریت روستا تأکید کرد و افزود: شناخت دقیق از وظایف قانونی شورایی، مسئولیت‌پذیری، شفاف‌سازی، رعایت انصاف در رفتار و کردار و پیگیری منافع عمومی و جمعی کلیه اهالی روستا از وظایف اعضای شورا است.

جم با اشاره به اهمیت گفتگو، همگرایی و عقلانیت در تصمیمات، اظهار داشت: اتخاذ تصمیمات جمعی و مبتنی بر خواست عمومی و اصول کارشناسی باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در بخش لشت نشا حساسیت در انتخاب دهیار و مد نظر قرار دادن تعهد، تخصص، کارآمدی، انگیزه و صداقت برای فرد منتخب را حائز اهمیت دانست و گفت: سلسله مراتب اداری در مکاتبات و پیگیری‌ها باید رعایت شود.

بخشدار لشت نشا با بیان اینکه اعضای شورا باید مطالبه‌گری منطقی داشته باشند، تصریح کرد: پرهیز از دنباله روی از نظرات هیجانی، عامیانه و فاقد پشتوانه کارشناسی باید مدنظر قرار گیرد.

وی همچنین توجه به افزایش آگاهی اهالی روستا نسبت به شرح وظایف شورا و تقویت اقناع عمومی بمنظور همراهی موثر مردمی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: بهره گیری از کلیه ظرفیت‌های فکری متنفذین، خبرگان محلی و خیرین در جهت ترغیب و جلب مشارکت‌های مردمی به منظور اجرای برنامه و فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و تسهیل در توسعه، عمران و مدیریت روستا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در ادامه جلسه ضمن قرائت متن سوگند نامه توسط اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای بخش لشت نشا، با رای گیری مخفی هیئت رئیسه شوراهای اسلامی ۴۷ روستای بخش مشخص شدند.