شهردار سابق لشت نشا اظهار کرد: از ۴۸ ماهی که دوره پنجم شورا بود، ۴۷ ماه حقوق پرداخت شده است و تنها یک ماه معوقه داریم همچنین دو ماه نیز از دوره چهارم معوقه وجود داشت و در مجموع با تنها سه ماه حقوق معوقه به دوره ششم شورا تحویل دادیم.

اختصاصی پایگاه خبری لشت نشا خبر، سیدحسن میرهاشمی، شهردار سابق لشت نشا در واکنش به اظهارات آرمان میرزانیا، رییس شورای ششم شهر لشت نشا در گفتگوی با «لشت نشا خبر» اظهار کرد: آقای میرزانیا گفتند که در دو سال اخیر حق بیمه پرسنل شهرداری لشت نشا پرداخت نشده است اما بنده اعلام می‌کنم در این دو سال بیش از ۲۲۰ میلیون تومان حق بیمه پرداخت شد.

بیمه تمامی پرسنل شهرداری لشت نشا فعال است | اگر قرار است انتقادی باشد باید انتقادات واقعی باشد

میرهاشمی همچنین ادامه داد: بیمه تمامی پرسنل شهرداری لشت نشا برخلاف ادعای مطرح شده، فعال است و دفترچه هم‌اکنون به کلی حذف شده است و با کدملی و ثبت در سامانه خدمات درمانی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیمه سلامت پرسنل رسمی ما فعال است، تصریح کرد: تمامی پرسنل رسمی و قراردادی در سال گذشته بیمه تکمیلی و عمر و سرمایه شدند و همه هزینه‌های آن نیز به طور کلی پرداخت شده است.

میرهاشمی با بیان اینکه شهرداری لشت نشا معوقه بیمه از سال‌های گذشته دارد، گفت: با سپردن چک تعیین تکلیف، تقسیط بدهی و شروع به پرداخت اقساط توانستیم از ادامه خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند شویم.

وی همچنین تأکید کرد: مشکلات همه جا وجود دارد و اگر قرار است انتقادی باشد باید انتقادات واقعی باشد.

از ۴۸ ماه دوره پنجم شورا، ۴۷ ماه حقوق پرداخت شد

شهردار سابق لشت نشا در بخش دیگری از گفتگو با «لشت نشا خبر» اظهار کرد: از ۴۸ ماه دوره پنجم شورا، ۴۷ ماه حقوق پرداخت شده است و تنها یک ماه معوقه داریم همچنین دو ماه نیز از دوره چهارم معوقه وجود داشت و در مجموع با سه ماه حقوق معوقه به دوره ششم شورا تحویل دادیم.

میرهاشمی در خصوص پروژه کمربندی لشت نشا نیز اظهار کرد: طبق طرح مصوب ۱۷۷۰ متر است که حدودا ۱۷ میلیارد تومان اجرای آن هزینه دارد و بیش از ۱۷ میلیارد تومان نیز تملک زمین نیاز دارد یعنی حدود ۳۴ میلیارد تومان هزینه برای اجرا فاز اول کمربندی نیاز دارد و اگر بخشی از اراضی مسکونی باشد، هزینه‌ها بیشتر نیز خواهد شد.

با بودجه پروژه‌های عمرانی شهرداری، تکمیل فاز اول پروژه کمربندی حدود ۳۵ سال طول می‌کشد!

وی ادامه داد: هزینه پروژه کمربندی لشت نشا تنها از طریق اعتبارات ملی می‌تواند تأمین شود و اگر بخواهیم با بودجه پروژه‌های عمرانی شهرداری لشت نشا این پروژه را تکمیل کنیم چیزی حدود ۳۵ سال طول خواهد کشید!

شهردار سابق لشت نشا در خصوص فاز دوم کمربندی لشت نشا نیز به «لشت نشا خبر» گفت: فاز دوم، طرح پیشنهادی است که دو هزار و ۲۰۰ متر است و از ابتدای جاده زیباکنار تا جاده آستانه است که نیازمند تصویب است.

ثبات مدیریتی در شورای پنجم | تمامی کارهای پروژه پیاده‌راه براساس محاسبات علمی است

وی به ثبات مدیریتی در شورای پنجم اشاره کرد و افزود: در چهار سال با یک سرپرست و یک شهردار به پایان رسید و چهار پروژه ماندگار از جمله پیاده‌روسازی حاشیه اوشمک، تعریض خیابان شریعتی با آزادسازی هفت مغازه، اجرای پل عابر پیاده و ایجاد پارک‌محل در کوی چمران در این دوره صورت گرفت.

میرهاشمی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۴۵ مورد آسفالت، لوله‌گذاری و تعریض خیابان انجام شد همچنین بیش از ۳۰۰ میلیون تومان هزینه برای تجهیز و تعمیرات اساسی ماشین آلات سنگین شهرداری هزینه شد، تصریح کرد: آزادسازی زمین خانواده تندکار جنب رودخانه اوشمک با اعتبار بیش از ۱۸۰ میلیون تومان صورت گرفت که این فعالیت‌ها از عملکرد شاخص این دوره است.

شهردار سابق لشت نشا در خصوص پروژه پیاده‌راه‌سازی میدان جامع لشت نشا نیز اظهار داشت: این پروژه خواست بسیاری از مردم لشت نشا بود و توانستیم با رایزنی برای این پروژه اعتبار جذب کنیم و در اجرا نیز ناظر عمرانی شهرداری و دفتر فنی استانداری بر روی آن نظارت دارند و تمامی کارها براساس محاسبات علمی است.

شهرداری لشت نشا سال‌هاست که ورشکسته است

وی در بخش دیگری از گفتگو با «لشت نشا خبر» با بیان اینکه شهرداری لشت نشا سال‌هاست که ورشکسته است و به همت اعضای شورای چهارم و پنجم و شهرداری با تلاش و ایثار برپا مانده است، تأکید کرد: برای دوره ششم شورا نیز امیدواریم با تلاش، به دور از حاشیه‌پردازی و با اندیشه خدمت به مردم، شهرداری لشت نشا را سرپا نگه دارند.

میرهاشمی در پایان گفت: ما با دخالت‌های فراوان و کارشکنی‌های فراوان که از خارج از مجموع شورا و شهرداری بر ما تحمیل شد همچنین نقصان اعتبارات و کمک‌های دولتی به خصوص در سال ۹۷ این خدمات را انجام دادیم و در کنار آن بیش دو میلیارد تومان بدهی‌های سنوات گذشته را پرداخت کردیم.

  • نویسنده : صابر عاشری لشت‌ نشائی