امام جمعه لشت نشا با اشاره به اینکه بعضی‌ها تصور می‌کنند، بخش و شهر ما کلانتر ندارد، که برخی مواقع نیز حق دارند، گفت: برخی نانوایی‌ها برای خودشان نانوایی را تعطیل می‌کنند، مگر اینجا بخشدار ندارد، مگر اینجا صنف نانوایی ندارد، چرا بیخیال هستید!؟

به گزارش پایگاه خبری لشت نشا خبر، حجت‌الاسلام کمال تجدد، امام جمعه بخش لشت‌ نشا در خطبه‌های نماز جمعه ضمن دعوت مردم به تقوای الهی، اظهار کرد: فرد مسلمان باید تمام کارها را برای خدا انجام دهد، ترس از خدا داشته باشد و از شیطان فاصله بگیرد تا بتواند با حضرت محمد(ص) محشور شود.

به یاد قبر بودن، فواید بسیاری دارد | قبر مؤمن باغی از باغ‌های بهشت است

وی با اشاره به اینکه زینت دنیا انسان را از بسیاری موارد غافل می‌کند، تصریح کرد: به یاد قبر بودن، فواید بسیاری دارد که آمادگی انسان برای سفر طولانی پس از مرگ یکی از آنها است.

خطیب جمعه لشت نشا افزود: خواندن نماز واجب و نماز جمعه سبب می‌شود که خداوند درجاتی را برای آن فرد در داخل قبر قرار می‌دهد همانطوری که در روایات داریم، قبر مؤمن باغی از باغ‌های بهشت است و در مقابل قبر منافق چاله‌ای از چاله‌های جهنم است.

به گزارش لشت نشا خبر، حجت‌الاسلام تجدد همچنین اظهار داشت: انسان در داخل قبر هم امکان دارد به درجات عالی و هم امکان دارد به پایین‌ترین درجات جهنم برسد.

وی یکی دیگر فواید قبر را آشکار شدن حقیقت‌ها و ماهیت انسان دانست و ادامه داد: باید یاد قبر باشیم تا دچار غفلت و درگیر مسائل دنیوی نشویم.

امام جمعه لشت نشا تأکید کرد: انسان نباید به زیبایی‌ها دنیا دل ببندد زیرا انسان با یک لباس ساده به اسم کفن دنیا را رها می‌کند پس بهتر است انسان به فکر آخرت خود باشد.

مردم ایران سفیران شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند | با مقاومت خودمان ظالمین و مستکبرین عالم را به چالش می‌کشیم

حجت‌الاسلام تجدد در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت امام سجاد(ع)، گفت: فداکاری‌ها و صبوری امام سجاد(ع) سبب شد انقلاب حسینی به سرانجام برسد و با رفتار سجاد گونه‌اش توانست پیام عاشورا را به گوش تمام جهان برساند.

وی مردم ایران را سفیران شهدای هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: وظیفه کنونی هموطنان این است که مانند امام سجاد(ع) پیام شهدای عزیز جنگ تحمیلی و فداکارای بزرگمردانی مانند رئیس علی دلواری که جان خودشان را برای دفاع از وطن فدا کردند به گوش همگان برسانیم.

به گزارش لشت نشا خبر، خطیب جمعه لشت نشا با بیان اینکه دشمنان تصور کردند با اذیت کردن، تحریم کردن و فشارهای اقتصادی می‌توانند مقاومت خاندان حسین(ع) را بشکنند اما نمی‌دانند راهبرد شعیه، استقامت کردن است و ما نیز با مقاومت و استقامت خودمان ظالمین و مستکبرین عالم را به چالش می‌کشیم و هیچ وجه برای دفاع از انقلاب خود یک عقب نمی‌نشینیم.

آمریکایی‌ها با تحقیر از افغانستان خارج شدند | دولت باید با تلاش و کوشش مضاعف، مشکلات را حل نماید

وی به اتفاق ۱۱سپتامبر اشاره کرد و افزود: پس از این اتفاق آمریکا به افغانستان آمد و بیست سال در کنار گوش ایران حضور داشت و می‌خواست با این کار از ایران زهرچشم بگیرد اما دیدید که با مقاومت ملت ایران سبب شد که افغانستان بیدار شود و آمریکا را با تحقیر از کشور خود خارج کردند.

امام جمعه لشت نشا با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری به دولت، اظهار کرد: اولین تذکر رهبر، استفاده دولت از فرصت‌‌ها بود و دولت باید با اعتمادسازی، مردم را نسبت به انقلاب امیدوار کند.

وی با تأکید بر اینکه مردم باید انسجام و وحدت خود را حفظ کنند، گفت: دولت باید با تلاش و کوشش مضاعف، مشکلات را حل نماید.

مسئولین با ماشین چند میلیاردی در جلوی چشم مردم ظاهر نشوند

حجت‌الاسلام تجدد با اشاره به اینکه دولت باید از اشرافی‌گری فاصله گیرد، اظهار داشت: مسئولین با ماشین چند میلیاردی در جلوی چشم مردم ظاهر نشوند یا با ماشین خارجی به بازدید «ایران خودرو» نرود زیرا با این کار خود به مردم می‌گوید که ماشین ایرانی بدرد نمی‌خورد.

امام جمعه لشت نشا، دولت سیزدهم را خادم مردم دانست و تصریح کرد: مسئولین دولت نباید نگاه بالا به پایین به مردم داشته باشند زیرا مسئولین با رأی مستقیم و غیرمستقیم ملت انتخاب می‌شوند.

وی با بیان اینکه دولت باید به تعهد خود و قول‌هایی که به مردم داده است عمل کنند، اظهار کرد: اگر مسئولین دولت نتوانستند به وعده‌های خود عمل کنند، باید سریعا از مردم عذرخواهی کنند و بداند عذرخواهی از مردم، نه تنها مسئولین را کوچک نمی‌کند بلکه آنها را بزرگ نیز می‌کند.

ما برای یک تکه نان، برده آمریکا نخواهیم شد | هرکسی به استکبار تکیه کند، ذلیل خواهد شد

به گزارش لشت نشا خبر، خطیب جمعه لشت نشا با تأکید بر اینکه هر ملت و دولتی به غرب تکیه کند عاقبت آنها به مانند آن جوانان افغانستانی می‌شود که به هواپیمای آمریکایی چسبیدند ولی آنها در آسمان به زمین انداختند و تکه تکه کردند!

وی با اشاره به اینکه تا زمانی که برخی از دولت‌های منطقه برای آمریکا و استکبار دم تکان دهند، آنها برای این دولت‌ها نان پرت خواهد کرد اما اگر دست این کار بکشند نانی نیز به آنها داده نخواهد شد، گفت: ما برای یک تکه نان، برده آمریکا و استکبار نخواهیم شد.

حجت‌الاسلام تجدد با تأکید بر اینکه هرکسی به استکبار تکیه کند، ذلیل خواهد شد، گفت: با اعتماد به دولت مردان و توانایی داخلی خودمان به اهداف بزرگ برسیم.

انتقاد تند امام جمعه از مسئولین به خاطر تعطیلی‌ برخی از نانوایی‌های لشت نشا

امام جمعه لشت نشا همچنین با اشاره به اینکه بعضی‌ها تصور می‌کنند، بخش و شهر ما کلانتر ندارد، که برخی مواقع نیز حق دارند، گفت: برخی نانوایی‌ها برای خودشان نانوایی را تعطیل می‌کنند، مگر اینجا بخشدار ندارد، مگر اینجا صنف نانوایی ندارد، چرا بیخیال هستید!؟

به گزارش لشت نشا خبر، وی با تأکید بر اینکه من برای آخرین بار تذکر می‌دهم؛ به وظیفه خودتان عمل کنید و مواظب باشید، اظهار کرد: اگر نانوایی نمی‌تواند نان بپزد، سهمیه آرد خود را به سایر نانوایی‌های فعال بدهد.

خطیب جمعه لشت نشا در پایان اظهار داشت: بخشدار، اعضای شورا و شهردار، وظیفه دارید به این امور دقت نظر داشته باشید و با کسانی که به مردم بی‌مهری ‌می‌کنند با شدت برخورد کنید و مطمئن باشید، مردم نیز از شما حمایت خواهند کرد.

  • نویسنده : مجید حیدرزاده