نماینده عالی دولت در بخش لشت نشا گفت: امام جمعه محترم، شورای شهر، شورای بخش، شهردار، دهیاران و خود بنده گوشه‌ای از مشکلات و خواسته‌های مردم را مطرح کردیم و حاج آقای خلیلی وعده دادند که برای تک تک موارد ذکر شده اقداماتی را انجام خواهند داد و نتیجه را جهت تنویر افکار عمومی انعکاس خواهند داد.

به گزارش لشت نشا خبر، جهانبخش جم، بخشدار لشت نشا در گفتگوی اختصاصی با «لشت نشا خبر» در خصوص حضور رییس کل دادگستری استان گیلان در بخش لشت نشا، اظهار کرد: حضور رئیس کل محترم دادگستری حاج آقا خلیلی و معاونین محترم ایشان در بخش لشت نشا را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم این سفر برکاتی را برای مردم فهیم بخش در پی داشته باشد.

وی همچنین ادامه داد: از حاج آقا زکی‌پور، رئیس محترم حوزه قضایی بخش لشت نشا سپاسگزارم که مقدمات حضور رئیس کل محترم را فراهم کردند تا فرصتی باشد برای مسئولین بخش که از مشکلات، کمبودها و خواسته‌های به حق مردم بخش با بالاترین مقام قضایی استان سخن بگویند و دست یاری دراز کنند.

نماینده عالی دولت در بخش لشت نشا ادامه داد: امام جمعه محترم، شورای شهر، شورای بخش، شهردار، دهیاران و خود بنده گوشه‌ای از مشکلات و خواسته‌های مردم را مطرح کردیم و حاج آقای خلیلی وعده دادند که برای تک تک موارد ذکر شده اقداماتی را انجام خواهند داد و نتیجه را جهت تنویر افکار عمومی انعکاس خواهند داد.

وی همچنین افزود: در خصوص وقف و مشکل مردم با اوقاف، تامین آب مطمئن زراعی برای کشاورزان، شهرک صنعتی فخرآباد، سد لاستیکی فخرآباد، کمربندی لشت نشا، آب شرب سالم، ساخت و سازهای غیرمجاز و مسائل دیگر مطالب مطرح شد و ایشان با دقت گوش فرا دادند.

جم به «لشت نشا خبر» گفت: در سخنان پایانی نیز حاج آقای خلیلی اشاره کردند که آب بندان‌ها در گذشته منبع اصلی تامین آب کشاورزی برای کشاورزان بودند اما در یک دوره عده‌ای سودجو به بهانه اشتغالزایی هکتارها آب بندان را در اختیار افراد غیر بومی از سایر استان‌های کشور قرار دادند و به این ترتیب کشاورزان را با چالش مواجه کردند.

وی افزود: رییس کل دادگستری گیلان تاکید کردند که آب بندان‌ها متعلق به کشاورزان همان منطقه است و باید اولویت اول کاربری آن‌ها کشاورزی و تامین آب زراعی باشد نه پرورش ماهی، گردشگری و غیره و هیچکس حق ادعای مالکیت هیچ آب بندانی را در کل استان ندارد.

نماینده عالی دولت در بخش لشت نشا در پایان گفت: حجت‌الاسلام خلیلی خطاب به دهیاران و مسئولین اظهار کردند که هریک از شما در قبال مسئولیتی که پذیرفته‌اید تکالیفی دارید و باید بر وظایف خود آگاهی داشته باشید. قبول مسئولیت بدون اشراف به وظایف گناه است و در دنیا و آخرت تاوان دارد و باید جوابگو باشید. سرانجام نیز اطمینان دادند که مسائل و دغدغه‌های مطرح شده حتما پیگیری خواهد شد.