آقایی اظهار داشت: فردی در اراضی زراعی و کشاورزی به مساحت ۳۰ هکتار با تغییر کاربری غیر قانونی و بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی اقدام به ساخت دهکده و شهرک کرده است.

به گزارش لشت نشا خبر، حجت‌الاسلام حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسئولین اجرایی از روند پیشرفت لایروبی آب بندان علی بوزایه در لشت نشا و همچنین برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در این شهر بازدید کرد.

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با بیان اینکه فردی در اراضی زراعی و کشاورزی به مساحت ۳۰ هکتار با تغییر کاربری غیر قانونی و بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی اقدام به ساخت دهکده و شهرک کرده است، گفت: این فرد ویلاهای ساخته شده را به افرادی غیر بومی واگذار کرده و سود هنگفتی از این طریق حاصل کرده است.

وی با اشاره به گزارشات و شکایات مردمی به دستگاه قضایی در این خصوص، اظهار داشت: با دستور رئیس کل دادگستری استان، برای این شخص و تمام متولیانی که وظیفه صیانت از اراضی کشاورزی را برعهده داشته و در این مورد تخلف نموده‌اند در حوزه قضایی لشت نشا، پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

آقایی در توضیح بازدید از روند پیشرفت لایروبی آب بندان علی بوزایه تصریح کرد: این آب بندان به مساحت ۹۱ هکتار در روستای علی بوزایه واقع شده است که مهم‌ترین منبع ذخیره آب کشاورزان منطقه است و در صورت خشک شدن آن، ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی با خطر خشکسالی مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه حسب دستور ریاست کل دادگستری استان در چندین بازدید گذشته از این آب بندان و با نظارت رئیس حوزه قضایی بخش، شرکت آب منطقه‌ای به لایروبی و بازسازی این آب بندان اقدام کرده است، گفت: بازدید امروز از روند پیشرفت این طرح صورت گرفت و بیش از ۹۰ درصد از این پروژه انجام شده و تا اواخر بهمن ماه به اتمام می‌رسد و آبگیری خواهد شد تا دغدغه شهروندان در این خصوص مرتفع گردد.

آقایی در پایان یادآور شد: پیمانکار مربوطه با نظارت دستگاه قضایی و متولیان امر فقط می‌تواند به ازای کار خود از خاک پیت حاصل از لایروبی برداشت نماید و حق هیچ گونه اضافه برداشتی ندارد.