سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از شناسایی و دستگیری سارقان سابقه‌دار کابل برق در بخش لشت‌ نشا و کشف ۱۰ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از شناسایی و دستگیری سارقان سابقه‌دار کابل برق در بخش لشت‌ نشا و کشف ۱۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ محمود حافظی با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی، عزم همگانی را می‌طلبد، اظهار داشت: برخورد قاطع پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آن‌ها و از طرفی ارتقاء سطح آگاهی عمومی با تشدید اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی هفته‌های اخیر با توجه به وقوع چند فقره سرقت کابل برق به صورت سریالی در بخش لشت‌ نشا، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه ماموران انتظامی با تحقیقات میدانی و اقدامات فنی، ۲ سارق را که شبانه با خودرو پراید در حال سرقت کابل برق بودند، شناسایی کردند، افزود: این افراد با مشاهده پلیس اقدام به فرار کردند که با تعقیب و مراقبت صورت گرفته دستگیر شدند.

این مقام انتظامی از اعتراف سارقان سابقه‌دار به ۱۰ فقره سرقت کابل برق خبر داد و بیان داشت: سارقان ۳۰ و ۳۵ ساله پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند و روانه زندان شدند.

سرهنگ حافظی در پایان با اشاره به اینکه مشارکت مردم و دستگاه‌ها و همکاری آن‌ها با پلیس برای کاهش وقوع سرقت امری ضروری است، خاطرنشان کرد: با رعایت اصول حفاظتی و مراقبتی و همچنین توجه به هشدارهای پلیس می‌توان از وقوع بسیاری از سرقت‌ها پیشگیری کرد.