سرپرست فرمانداری رشت از اجرای پروژه آبرسانی تمامی روستاهای بخش لشت نشا خبر داد و گفت: اجرای پروژه توسعه و اصلاح شبکه توزیع و انتقال آب شرب این تعداد از روستاهای بخش با محوریت قرارگاه محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی انجام می‌شود.

به گزارش لشت نشا خبر، کیا عاشوری، سرپرست فرمانداری رشت در نشست با دهیاران بخش لشت نشا که به منظور بررسی مشکلات روستاهای این بخش در سالن جلسات بخشداری صورت پذیرفت، اظهارکرد: حل مشکل اصلاح طرح‌های هادی و تعیین و تکلیف پرونده‌های مردم در بنیاد مسکن که سال‌ها بلاتکلیف مانده، مورد تاکید است.

وی از بازنگری طرح هادی ۱۴ روستای بخش لشت نشا رشت خبر داد و افزود: از ۴۴ روستای بخش لشت نشا، در حال حاضر ۱۴ روستای در حال بازنگری طرح‌های هادی است.

سرپرست فرمانداری رشت با بیان اینکه ساماندهی و بازنگری طرح هادی منجر به حل مشکلات مناطق روستایی می‌شود، گفت: بازنگری طرح هادی باید با هدف رفع مشکل مردم در ۳۰ روستای باقیمانده با همراهی و همکاری دهیاران و شوراها و بنیاد مسکن سرعت گیرد.

عاشوری با بیان اینکه توجه به مناطق روستایی در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد، اضافه کرد: با ترمیم و بهسازی راه‌های روستایی شهرستان رشت در راستای سیاست‌های روستامحور دولت سیزدهم حرکت می‌کنیم.

وی از اجرای پروژه آبرسانی تمامی روستاهای بخش لشت نشا رشت خبر داد و افزود: اجرای پروژه توسعه و اصلاح شبکه توزیع و انتقال آب شرب این تعداد از روستاهای رشت با محوریت قرارگاه محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی انجام می‌شود که تاکنون ۶۰ کیلومتر از کار انجام شده است.

سرپرست فرمانداری رشت همچنین اضافه کرد: پروژه احداث تاسیسات آبرسانی در سایت اسطلک شامل مخزن زمینی و هوایی و ایستگاه پمپاژ برای تامین آب و اجرای خطوط انتقال برای ۲۲ روستای تحت پوشش با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی در حال انجام است.