ولی جهانی، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان از مرمت و بازسازی مسجد جامع تاریخی ثبتی جورشر شهر لشت نشا خبر داد و افزود: مسجد در داخل بافت تاریخی لشت نشا قرار گرفته و سردر ورودی مسجد نیازمند مرمت اضطراری می‌باشد.

به گزارش لشت نشا خبر، ولی جهانی، مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گیلان از مرمت و بازسازی مسجد جامع تاریخی ثبتی جورشر شهر لشت نشا خبر داد.

در اثناء بازدید استاندار، سرپرست فرمانداری شهرستان رشت، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، همراه با تنی چند از مدیران دستگاه‌های اجرایی مقرر شد با تامین اعتبار از سوی استانداری مرمت و بازسازی مسجد در دستور اداره‌کل میراث‌فرهنگی قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی گفت: مسجد جامع لشت نشا یکی از مساجد تاریخی ارزشمند گیلان است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و قدمت آن به دوره صفویه می‌رسد.

وی اضافه کرد: مسجد در داخل بافت تاریخی لشت نشا قرار گرفته و سردر ورودی مسجد نیازمند مرمت اضطراری می‌باشد.

جهانی با اشاره به اینکه در صورت تخصیص اعتبار لازم با قید فوریت مرمت آن در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت، گفت: پاسداری و صیانت از آثار تاریخی وظیقه آحاد مردم است و در این راستا همه تلاش اداره کل بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف در جهت حفظ و احیاء بناها و بافت‌های تاریخی خلاصه می‌شود.