تقوی گفت: روش فعالیت قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، احصاء مسائل و راهکارها از طریق تشکیل میزهای تخصصی، برگزاری جلسات کارشناسی منظم، مصاحبه با صاحب نظران و رصد اتفاقات و تحولات اقتصادی کشور است.

به گزارش لشت نشا خبر، یاسر تقوی، دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان گیلان از آغاز فعالیت‌های این قرارگاه و انتصاب معاونین آن خبر داد و افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادی به عنوان پیش نیاز اجرای عدالت همواره یکی از آرمان‌ها و اصول جمهوری اسلامی بوده است به طوری که مقام معظم رهبری، مبارزه با فساد و سالم‌سازی اقتصاد را به عنوان یکی از شاخص‌های تحقق دولت اسلامی برشمرده‌اند.

وی تأکید کرد: امروزه ضرورت مبارزه همه جانبه، فراگیر و مستمر با فساد بر کسی پوشیده نیست و این موضوع امری است که نیازمند یک عزم همگانی است و تلاش قوای سه‌گانه، همراهی مردم و کنش نخبگان را می‌طلبد.

تقوی گفت: قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به عنوان یک مجموعه مردم نهاد، بدون وابستگی به حزب یا نهاد خاص بر آن شده که با هدف مبارزه با مفاسد اقتصادی در مسیر ریشه‌کن کردن فساد و سالم‌سازی اقتصاد ایران اسلامی گام بردارد.

وی کاهش سطح فساد در جامعه، شکل‌گیری جریان مؤثر، مستمر و هوشمند مبارزه با فساد، مبارزه با شکل‌گیری مافیای ثروت و قدرت و نهادینه شدن اشرافی‌گری و فساد در جامعه، تحقق و اجرایی شدن منویات و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه مبارزه با فساد و تحقق عدالت اجتماعی را از اهداف قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی دانست.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان گیلان همچنین ادامه داد: اتخاد رویکرد مسئله‌محوری در مواجهه با موضوعات و مشکلات، گفتمان‌سازی و تولید محتوا و ادبیات متناسب با اهداف قرارگاه مردمی‌سازی و تقویت جنبه‌ی مردمی مبارزه با فساد، شناخت صحیح و دقیق از چگونگی تولید فساد و راهکارهای مقابله با آن، تلاش برای تشکیل شبکه فعالین و علاقمندان مبارزه با فساد و مخاطبین قرارگاه از جمله مسئولین، نخبگان (حوزی، دانشگاهی، جریان‌های علمی و مطالبه‌گر و….) و مردم از جمله سیاست‌های این قرارگاه است.

تقوی گفت: روش فعالیت قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی، احصاء مسائل و راهکارها از طریق تشکیل میزهای تخصصی، برگزاری جلسات کارشناسی منظم، مصاحبه با صاحب نظران و رصد اتفاقات و تحولات اقتصادی کشور است.

دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گیلان رویکرد قرارگاه را تمرکز بر پیشگیری از فساد و مسدود کردن منافذ فسادزا است، افزود: در وهله بعد کار قرارگاه، مبارزه با مصادیق فساد است.

وی اولویت را آموزش برای شناخت دقیق‌تر از فساد و مجاری فسادزا دانست و تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های تفاهم با دستگاه‌های مختلف برای جلوگیری از فساد مانند معاونت پیشگیری قوه قضاییه و… استفاده کرد.

تقوی در پایان اظهار کرد: آقایان مرتضی هاشمی‌نسب به عنوان جانشن قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی گیلان، امیر شعبانپور به عنوان معاون عملیات، تقی بابائیان سیاهمرد به عنوان معاون اجرایی و صابر عاشری لشت نشائی به عنوان معاون رسانه قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی استان گیلان منصوب شدند.

گفتنی است قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی به عنوان یک مجموعه مردم نهاد، بدون وابستگی به حزب یا نهادخاص برآن شده که با هدف مبارزه با مفاسد اقتصادی در مسیر ریشه کن کردن فساد و سالم‌سازی اقتصاد ایران اسلامی گام بردارد.