سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از توقیف یک دستگاه تراکتور حامل ۵ تن چوب جنگلی قاچاق در بخش لشت‌ نشا خبر داد.

به گزارش لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از توقیف یک دستگاه تراکتور حامل ۵ تن چوب جنگلی قاچاق در بخش لشت‌ نشا خبر داد.

سرهنگ محمود حافظی با اعلام اینکه قاچاق چوب و قطع غیرمجاز درختان جنگلی به تاراج بردن ثروت ملی است، اظهار داشت: از بین رفتن منابع طبیعی ضرر جبران‌ناپذیری را به محیط زندگی وارد می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا حین گشت‌زنی در سطح حوزه یک دستگاه تراکتور حامل چوب قاچاق را مشاهده و آن را متوقف کردند، افزود: در بازرسی از این تراکتور، ۵ تن چوب جنگلی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت ارزش چوب‌های قاچاق را طبق نظر کارشناسان، ۲۰۰ میلیون ریال برآورد عنوان کرد و بیان داشت: در این خصوص متهم ۵۴ ساله با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

این مقام انتظامی در پایان به عزم راسخ پلیس برای برخورد با پدیده قاچاق چوب اشاره کرد و از مردم خواست در صورت اطلاع از فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.