سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی رشت گفت: سارق ساختمان‌های نیمه‌کاره حین سرقت توسط ماموران پاسگاه انتظامی زیباکنار این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی رشت گفت: سارق ساختمان‌های نیمه‌کاره حین سرقت توسط ماموران پاسگاه انتظامی زیباکنار این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ محمود حافظی با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی عزم همگانی را می‌طلبد، اظهارداشت: برخورد قاطع پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آن‌ها و از طرفی ارتقاء سطح آگاهی عمومی با تشدید اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی در ادامه به ارجاع چند فقره پرونده سرقت از ساختمان‌های نیمه کاره در سطح شهرستان رشت به مرجع انتظامی طی چند هفته گذشته و پیگیری پلیس در این خصوص اشاره کرد و گفت: در خلال رسیدگی به این پرونده‌ها ماموران پاسگاه انتظامی زیباکنار حین گشت‌زنی در یکی از کوچه‌های سطح حوزه استحفاظی فردی را در حال سرقت از ساختمانی نیمه‌کاره مشاهده که سارق به محض رویت پلیس اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت از دستگیری سارق با اقدامات صورت گرفته خبر داد و بیان‌داشت: سارق ۴۹ ساله به ۸ فقره سرقت از ساختمان‌های در حال احداث اعتراف کرد و پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان با رعایت نکات پیشگیرانه و توجه به هشدارهای پلیس می‌توانند از وقوع بسیاری از جرایم به ویژه سرقت جلوگیری کنند و ناکامی مجرمان را رقم بزنند که این امر در نهایت افزایش احساس امنیت و کاهش وقوع جرم را به دنبال خواهد داشت.

بسته شده پرونده سارق در لشت‌ نشا

همچنین فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: سارق منازل توسط ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا دستگیر و در تحقیقات پلیس به ۶ فقره سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ حافظی با اعلام اینکه مهمترین اولویت برنامه‌های مجموعه انتظامی اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع جرایم بر مبنای همکاری و تعامل با مردم است، اظهار داشت: توجه به هشدارهای انتظامی در جلوگیری از بروز جرایم به ویژه سرقت بسیار مؤثر است.

وی در ادامه به وقوع چند فقره سرقت از منازل مسکونی در بخش لشت‌ نشا و شهر رشت به شیوه و شگرد مشابه طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: بلافاصله رسیدگی به این پرونده‌ها و پیگیری موضوع با اخذ اظهارات شاکیان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا با تحقیقات صورت گرفته و جمع‌آوری آثار به جا مانده در صحنه‌های جرم، هویت سارق این پرونده‌ها را شناسایی کردند، افزود: بلافاصله با برنامه‌ریزی انجام شده این فرد دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

این مقام انتظامی از اعتراف سارق به ارتکاب ۶ فقره سرقت از منازل مسکونی خبر داد و بیان‌داشت: سارق ۲۶ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ حافظی در پایان با اشاره به اینکه‌ عدم رعایت نکات حفاظتی مهمترین عامل سوءاستفاده سارقان است، تشدید حفاظت فیزیکی منازل را مهمترین راه پیشگیری از این سرقت عنوان کرد و اذعان‌داشت: همکاری مردم با پلیس برای تامین و ارتقاء امنیت بسیار مؤثر است.