سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از شناسایی و دستگیری اعضای باند ۴ نفره سارقان سابقه‌دار توسط ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا و اعتراف آن‌ها به ۱۰ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از شناسایی و دستگیری اعضای باند ۴ نفره سارقان سابقه‌دار توسط ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا و اعتراف آن‌ها به ۱۰ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ محمود حافظی با تاکید بر ارتقاء سطح آگاهی و تشدید اقدامات پیشگیرانه، به ضرورت مشارکت مردم و دستگاه‌ها و همکاری آن‌ها با مجموعه انتظامی برای کاهش وقوع سرقت اشاره کرد و اظهار داشت: مقابله با سرقت و ناهنجاری‌های اجتماعی، عزم همگانی را می‌طلبد.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به وقوع چند فقره سرقت سریالی کابل برق و منازل طی ماه‌های اخیر در سطح شهرستان رشت، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا با انجام اقدامات فنی و تحقیقات صورت گرفته، ۴ نفر از اعضای باند سرقت این پرونده‌ها را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت از تعقیب و مراقبت نامحسوس صورت گرفته و دستگیری این افراد در حال انتقال کابل سرقتی با یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ خبر داد و با اشاره به کشف حدود ۱۵۰ متر کابل برق و یک دستگاه تلویزیون سرقتی از خودرو مورد نظر، گفت: سارقان در تحقیقات پلیس به ۴ فقره سرقت از منازل ویلایی و ۶ فقره سرقت کابل برق اعتراف کردند و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

این مقام انتظامی در پایان با تاکید بر حذف زمینه‌های وقوع جرم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرایم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.