سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از شناسایی و دستگیری سارق سابقه‌دار کابل برق با ۸ فقره سرقت توسط ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا خبر داد.

به گزارش لشت نشا خبر، فرمانده انتظامی شهرستان رشت از شناسایی و دستگیری سارق سابقه‌دار کابل برق با ۸ فقره سرقت توسط ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا خبر داد.

سرهنگ محمود حافظی، با اشاره به اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی، عزم همگانی را می‌طلبد، اظهار داشت: برخورد قاطع پلیس با سارقان و ایجاد فضای ناامن برای آن‌ها و از طرفی ارتقاء سطح آگاهی عمومی با تشدید اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر با توجه به وقوع چند فقره سرقت کابل برق در سطح شهرستان رشت، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: در خلال رسیدگی به این پرونده‌ها، ماموران انتظامی بخش لشت‌ نشا حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی یک نفر را در حال سرقت کابل برق مشاهده که این فرد به محض رویت پلیس اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت از اقدامات پلیسی صورت گرفته و دستگیری سارق و کشف حدود ۳۵ متر کابل برق هوایی سرقتی از وی خبر داد و بیان‌ داشت: سارق ۴۱ ساله سابقه‌دار در تحقیقات صورت گرفته به ۸ فقره سرقت کابل برق در نقاط مختلف اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

این مقام انتظامی در پایان با تاکید بر حذف زمینه‌های وقوع جرم، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرایم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.